To koniec ustawy covidowej: "Opozycja nie chce rozmawiać"

2022-02-02 16:07
To koniec ustawy covidowej: Opozycja nie chce rozmawiać
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne To koniec ustawy covidowej: "Opozycja nie chce rozmawiać"

Nie będzie kolejnej ustawy covidowej - przyznaje Ryszard Terlecki. We wtorek Sejm odrzucił projekt dotyczący m.in. testowania pracowników. Opozycja grzmi, że to porażka partii rządzącej. PiS podkreśla, że to opozycja nie chce rozmawiać i w związku z tym nowych propozycji nie będzie.

Zdaniem szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego to dowód na to, że opozycja nie chce rozmawiać o przepisach mających ułatwić walkę z pandemią. - Te doświadczenia, które mamy nie są najlepsze. Opozycja nie chce rozmawiać o ustawach antycovidowych, tylko chce je odrzucać zanim w ogóle zaczną być procedowane. Tak było wczoraj - tłumaczy Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu pytany o brak poparcia dla wspomnianych przepisów także w klubie PiS, dodaje: "Nie mieliśmy dyscypliny, każdy mógł głosować jak chciał. No rzeczywiście, ta ustawa nie spotkała się z dużym entuzjazmem w części naszego klubu, ale z drugiej strony nie było możliwości jej poprawiać, bo opozycja ją odrzuciła".

Czytaj także: Joanna Mucha w Sednie Sprawy: "Następuje erozja moralna PiS"

Zdaniem przewodniczącego PO Donalda Tuska, wtorkowe głosowanie pokazało, że rząd nie ma poparcia sejmowej większości. Przewodniczący PO zaapelował do rządu, by wystąpił do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania.

Jak podkreślił w rozmowie z nami rzecznik rządu Piotr Muller - "Rząd posiada większość i nie będzie ubiegał się o wotum zaufania".

Sedno Sprawy - Joanna Mucha