Więcej pociągów na wakacje. PKP zwiększa częstotliwość

2023-05-30 7:53
Nie mogli wyjechać pociągiem z Wrocławia do Warszawy. PKP Intercity wpadło na nietypowy pomysł
Autor: Pixabay.com

Przed nami okres wakacyjny i urlopowy a to oznacza, że wielu Polaków wyruszy do swoich ulubionych kurortów. Często właśnie pociągiem. Dobrą informację dla podróżnych ma PKP ponieważ będzie więcej pociągów w miesiącach letnich.

PKP Intercity 11 czerwca przejdzie na wakacyjny rozkład jazdy. Przewoźnik na lato 2023 przygotował 58 par pociągów do i z Trójmiasta. Jak zaznacza money.pl, pasażerowie z Warszawy będą mieć do dyspozycji 33 pary połączeń dziennie, czyli o siedem więcej niż przed wakacjami i trzy więcej, niż w ubiegłoroczne wakacje. Mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać też z 28 par połączeń do Krakowa, tj. o trzy więcej niż w 2022 r.

PKP Intercity zapowiada, że mieszkańcy Krakowa łatwiej dojadą w góry. Dotychczasowe pociągi do Krynicy-Zdrój: IC Malinowski, TLK Małopolska oraz TLK Karpaty rozpoczną kursowanie od 15 czerwca. Z Krakowa do Ustki będzie kursował sezonowy pociąg TLK Jamno. Skład będzie wyjeżdżał z Krakowa w piątki, a wracać do stolicy Małopolski w niedziele. Po drodze zatrzyma się m.in. w Poznaniu czy Wrocławiu - podaje podroze.dziennik.pl

Z kolei mieszkańcy Wielkopolski, by dotrzeć do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Kołobrzeg, Szczecin czy Trójmiasto, będą mogli skorzystać łącznie z 28 połączeń na dobę. Jak poinformował przewoźnik, w okresie wakacyjnym każdego dnia na tory będą wyjeżdżały 423 pociągi, a w siatce połączeń PKP Intercity znajdzie się 413 miejscowości.