Współtworzyła Amber Gold. Teraz wyszła na wolność

2021-09-23 13:26
Współtworzyła Amber Gold. Teraz wyszła na wolność
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Katarzyna P. jest już na wolności. Współtwórczyni Amber Gold wyszła właśnie z więzienia. Tę informację w rozmowie z Onetem potwierdził rzecznik prasowy Sądu Apelacyjny w Gdańsku.

Katarzyna P. z aresztu wyszła w środę, 22 września. Taką informację podał portal Onet.pl. Decyzję o tym, że współtwórczyni Amber Gold jest już na wolności, podjął Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Zażalenie na decyzję może złożyć jeszcze prokuratura, ale na pewno do tego czasu Katarzyna P. będzie na wolności. Wiadomo, że zastosowano według niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i zakazu kontaktowania się ze świadkami i innymi oskarżonymi w sprawie Amber Gold. Ponadto Katarzyna P. musi trzy razy w tygodniu stawiać się w komisariacie policji wyznaczonym przez sąd.

Jak przekazał w rozmowie z Onetem Roman Kowalkowski, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, jedną z przesłanek wypuszczenia na wolność Katarzyny P. była fakt, że ma ona pod opieką kilkuletnie dziecko, które urodziła jeszcze w więzieniu. Ostatnio zajmowała się nim matka Katarzyny. P. ale ze względu na pogarszający się stan zdrowia nie jest w stanie dłużej tego robić.

Afera Amber Gold wybuchła w 2012 roku po tym jak firma, która miała inwestować w złoto i kusić klientów wysokim oprocentowaniem ogłosiła upadłość. Tysiące osób straciły pieniądze wpłacone do Amber Gold.

Marcin P. i jego żona Katarzyna P. jako właściciele firmy usłyszeli zarzuty m.in. oszustwa znacznej wartości oraz prania brudnych pieniędzy. Marcin P. został skazany na 15 lat więzienia, a jego żona na 12,5 roku pozbawienia wolności.

Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty