Zbliża się niż Brygida. Spadnie nawet kilkanaście centymetrów śniegu

2022-12-09 21:57 STAN
Zbliża się niż Brygida. Spadnie nawet kilkanaście centymetrów śniegu
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zbliża się niż Brygida. Spadnie nawet kilkanaście centymetrów śniegu

Będzie niebezpiecznie na drogach w części kraju! Marznący deszcz i śnieżyce sprowadzi do Polski niż Brygida. Sprawdź szczegóły.

Śniegu spadnie sporo, początkowo na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce - nawet do 15 centymetrów - mówi synoptyk IMGW Kamil Walczak.

- Przez Polskę z południa będzie przemieszczał się niż. Da o sobie znać na południowym-wschodzie i wschodzie kraju. I z tym niżem będzie związany szereg zjawisk, m.in. przejściowe opady marznące, ale przede wszystkim opady śniegu, które już w zasadzie w sobotę zaczną się na południu kraju, ale takie najsilniejsze będą w niedzielę i w poniedziałek. Miejscami może spaść nawet kilkanaście centymetrów śniegu - tłumaczy. 

Czytaj także: Patryk Jaki w Sednie Sprawy: "Premier Morawiecki to mniejsze zło"

A potem czekają nas siarczyste mrozy. W niedzielę na Pomorzu będzie - 8, -10, ale w poniedziałek i wtorek w nocy temperatura może spaść nawet do minus kilkunastu stopni. - Na Suwalszczyźnie i w obszarach podgórskich - tam się troszeczkę więcej rozpogodzi. To są też takie obszary, gdzie ta temperatura mocno spada, np. Podhale, tamte rejony, tam może temperatura nawet do kilkunastu stopni spaść - dodaje Walczak.

Mrozy zostaną z nami co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.