15 mandatów wartych 12,6 tysiąca złotych

2022-08-09 7:19
policja
Autor: brak danych

Tyle zdobył jeden kierowca. Chodzi o mężczyznę, który w piątek (5.08) nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Brodnicy. Uciekając popełnił wiele wykroczeń. Teraz musi za nie zapłacić i odpowiedzieć przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątkowy (5.08) wieczór w Brodnicy. Policjantki ruchu drogowego, patrolując ulice zauważyły auto, którego pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a pojazd miał braki w oświetleniu. Za pomocą sygnałów uprzywilejowania dały znak kierowcy do zatrzymania się. Kierowca jednak ruszył do ucieczki. Podczas pościgu, kierowca popełnił szereg wykroczeń. To między innymi: spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania przed wzniesieniem i zakazu wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego.

Pościg trwał przez kilka ulic, po czym golf uderzył w peugeota, którego prowadziła 22-letnia kobieta. Kierująca nie odniosła poważnych obrażeń. Policjantki zatrzymały 26-letniego kierowcę z powiatu wąbrzeskiego. Jak się okazało mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca za popełnione wykroczenia drogowe otrzymał 15 mandatów na łączną kwotę 12,6 tysiąca złotych. Usłyszał również zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień, za co odpowie przed sądem. Grożą mu: do pięciu lat więzienia i wysoka grzywna.