27 inwestycji tlenowych w szpitalach covidowych

2022-01-28 6:13
Szpital
Autor: fot. Silas Camargo Silão/Pixabay

Zapowiada je wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz chce wydać na ten cel 12,6 miliona złotych. Które szpitale mogą liczyć na taką pomoc?

Chodzi o 20 placówek, które leczą chorych z koronawirusem. Wszystko po to, by zapewnić zabezpieczenie w tlen dla pacjentów. Zwłaszcza, ze liczby zakażeń z dnia na dzień rosną i biją kolejne rekordy. W najbliższym czasie ze zostaną podpisanie umowy ze szpitalami, a przekazanie środków nastąpi w najbliższych tygodniach. Wojewoda zaznaczył, że nie są to ostatnie decyzje dotyczące wsparcia szpitali. W najbliższym czasie będą typowane zakupy wyposażenia i inne inwestycje, które mają pomóc lecznicom w czasie pandemii.

Obecnie w szpitalach całego województwa na dobę zużywa się 17 ton tlenu. W szczycie czwartej fali było potrzebne 25 ton, a w szczycie trzeciej - 37 ton. Obecnie najwięcej pacjentów covidowych przebywa w szpitalach: w uniwersyteckim, Jurasza w Bydgoszczy, w Radziejowie, w Grudziądzu, w zespolonym w Toruniu, w Mogilnie i w Aleksandrowie Kujawskim.