Będzie remont Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy

2022-04-08 6:31
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Dawna sala gimnastyczna zostanie zaadaptowana na pomieszczenia dydaktyczno-wykładowe. W kolejnym etapie zmieni się też elewacja. Zaplanowano termomodernizację obiektu.

Budynek przy Jana III Sobieskiego 10 powstał na początku lat 60. ubiegłego wieku jako szkoła. Bliźniaczy obiekt powstał również od strony ulicy Fredry. Ten gmach został już gruntownie wyremontowany i stał się siedzibą XIII LO. Teraz zlecone zostaną pierwsze duże prace w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

Dawna sala gimnastycznej na II piętrze stanie się salą dydaktyczno-szkoleniowo-wykładową. Zaplanowano: wymianę instalacji elektrycznej, wymianą podwieszanego sufitu wraz z jego dociepleniem, montażem instalacji wentylacyjnej, informatycznej oraz żaluzji. Odnowione zostaną też ściany i podłogi, a pomieszczenia sąsiadujące z nową salą zaadaptowane zostaną do roli szatni. Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 6 miesięcy. W kolejnym etapie zaplanowana została kompleksowa termomodernizację całego budynku poradni.