Boisko treningowe przy Zawiszy w remoncie

2022-08-11 8:19
boisko  piłkarskie
Autor: www.sxc.hu

Chodzi o pełnowymiarowy obiekt tuż obok stadionu. Dzięki inwestycji - znów będzie spełniał wymogi FIFA. Prace potrwają około 2 miesięcy.

Boisko położone jest po północnej stronie sportowego kompleksu zaraz przy wjeździe na Zawiszę. Pole gry ma wymiary 105x68m. Jest oświetlone reflektorami. Pozwala na rozgrywki niższych klas i juniorów PZPN. Nawierzchnia to sztuczna trawa. W ramach prac przewidywane jest jej usunięcie. Część nieuszkodzonej nawierzchni będzie mogła zostać wykorzystana w innych miejscach np. na placach zabaw ćwiczeń. Następnie uzupełniona i wyrównana zostanie podbudowa. Na tak przygotowanym terenie ułożona zostanie nowa trwa syntetyczna i wklejone zostaną linie boczne. Na koniec ustawione zostanie sportowe wyposażenie.

Prace mają przywrócić dobry stan, zgodny z wymogami FIFA. Ułatwi to również w przyszłości ubieganie się o ważne sportowe imprezy o międzynarodowej randze. Prace zajmą około 2 miesięcy. Po odbiorach boisko będzie objęte 7-letnią gwarancją. Na to zadanie miasto wyda 2,1 miliona złotych. Miasto dostało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie pond miliona złotych