Bydgoski szpital wypadł z ogólnopolskiego projektu

2022-06-03 6:22
Szpital
Autor: pixabay.com

Chodzi o Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy. Przestał być ośrodkiem koordynującym kompleksowa opiekę nad pacjentami z otyłością olbrzymią KOS-BAR. Z listy placówek wypadł na wniosek komendanta szpitala.

Komendant Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy - wskazał, że jednostka nie spełnia wymogów w zakresie personelu medycznego. Na listę dopisano jednak inną bydgoską lecznicę - Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy, a w regionie do placówek koordynujących dołączył też Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że pilotaż kompleksowej opieki nad pacjentami z otyłością olbrzymią KOS-BAR zostanie rozszerzony. Ma także zostać wydłużony zakres jego realizacji. Rozporządzenie w tej sprawie trafiło właśnie do konsultacji. Zapisano w nim, że etap realizacji, podczas którego są udzielane świadczenia opieki zdrowotnej w ramach programu pilotażowego trwa do czerwca 2024 roku. Przy czym leczenie zabiegowe z zakresu chirurgii bariatrycznej jest realizowane nie później niż 12 miesięcy przed zakończeniem etapu realizacji pilotażu.