Bydgoszcz chce zmieniać budżet obywatelski razem z mieszkańcami

2022-03-28 6:54
Konsultacje BBO
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

Lada dzień ruszą konsultacje dotyczące zmian w regulaminie. Opinie można będzie wyrażać poprzez kartę zamieszczoną na stronie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystko po to, by spełniał oczekiwania bydgoszczan.

W tym roku budżet obywatelski będzie organizowany w Bydgoszczy już po raz 10. Dlatego miasto  pyta mieszkańców, co im się w nim podoba, a co należałoby zmienić i w jaki sposób. Od 1 kwietnia na stronie internetowej ratusza w zakładce dotyczącej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego będzie dostępna karta konsultacyjne. W niej będzie można wyrazić swoją opinię.

Zbieranie odpowiedzi potrwa do 22 kwietnia. Ankietę można będzie wypełnić w internecie. Będzie też możliwość wydrukowania jej i przyniesienia do urzędu miasta osobiście do siedziby przy Jezuickiej 1. Opinie o BBO można też będzie przesyłać mailowo lub zgłaszać telefonicznie. Adresy i numery są podane na stronie internetowej ratusza. Bydgoszcz ma w planach także spotkanie online oraz dyżur konsultacyjny. Harmonogram działań ma się pojawić na stronie internetowej BBO.