Bydgoszcz chce zmodernizować zajezdnię tramwajową

2022-03-07 6:01
Wizualizacja modernizacji zajezdni
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

To z myślą o nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdach. Wszystko jednak zależy od tego, czy miasto dostanie dofinansowanie. Miasto złożyło wniosek w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

Bydgoszcz zabiega o maksymalne dofinansowanie w wysokości 65 milionów złotych. Wszystko dlatego, że modernizacja zajezdni, to inwestycja kosztowna i złożona. Obejmie między innymi: przebudowę i rozbudowę układu torowego i sieci zasilającej trakcję, dostosowanie obiektów infrastruktury technicznej i obsługowej zajezdni, a także modernizację infrastruktury towarzyszącej (sieć elektryczna, oświetlenie terenu, instalacja wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i sieć trakcyjna) oraz przebudowę układu drogowego zajezdni.

Inwestycja ruszy tylko wtedy, gdy miasto otrzyma dofinansowanie. Tymczasem, zajezdnia przy Toruńskiej w Bydgoszczy to obiekt sprzed ponad 60 lat. Ostatnim razem gruntowną przebudowę przeszła w latach 80. ubiegłego wieku. Na terenie zajezdni znajduje się w sumie ponad 7,3 kilometra torów z siecią trakcyjną.