Bydgoszcz konsultuje zmiany na ulicy Nakielskiej

2021-11-04 6:23
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Miasto zaprasza mieszkańców do dyskusji o przyszłości tej arterii. Ma zostać rozbudowana. Są gotowe koncepcje.

Wiadomo, że inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Najpierw odcinek: Łochowska-Nasypowa. To już przekonsultowane prace, kończy się projektowanie. Kolejne dwa to Wiadukt-Nasypowa oraz Nasypowa-Rondo Grunwaldzkie. I to dla tych dwóch odcinków konsultacje lada dzień ruszą. Prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski - zapewnia, że wszystkie przygotowane warianty mogą zostać zrealizowane bez wyburzeń.

Konsultacje potrwają od 10 listopada do 20 grudnia. Obejmą wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, a nie tylko mieszkańców ulicy Nakielskiej. są skierowane do wszystkich mieszkańców. Opinie będzie można wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/nakielska. Można oddać głos na konkretny wariant oraz zgłosić własne uwagi i wnioski. Ratusz zaplanował także spotkanie z projektantem, pracownikami miasta koordynującymi przygotowanie inwestycji oraz wiceprezydentem Mirosławem Kozłowiczem. Pytania można też wysyłać mailowo na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Głównie warianty są dwa. Jeden z tak zwanymi wiedeńskimi przystankami. W nim na jednej przestrzeni jezdni znajdowałyby się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Tramwaje korzystałyby ze środkowych pasów ruchu, a na zewnętrznych pasach ruchu powstaną przystanki wiedeńskie. Możliwe jest również zarezerwowanie torowiska wyłącznie dla pojazdów komunikacji publicznej, czyli stworzenie trambuspasów - co prezentuje model drugi. Szczegóły koncepcji są na stronie urzędu miasta w Bydgoszczy.