Bydgoszcz stolicą LA – zorganizujemy mistrzostwa Europy!

2017-05-04 9:38
mistrzostwa
Autor: brak danych

Obradująca w Paryżu Rada European Athletics (Europejska Federacja Lekkoatletyczna – EA) w piątek, 28 kwietnia, podjęła decyzję o zorganizowaniu w Bydgoszczy w 2019 r. drużynowych mistrzostw Europy.

Zawody zaplanowano w terminie 21-23 czerwca 2019 roku. Ubiegając się o prawo do goszczenia najlepszych lekkoatletów Europy, Bydgoszcz pokonała innych kandydatów, miasta z Hiszpanii i Ukrainy.

- To doskonała wiadomość, bo potwierdza, że sprawdzamy się jako organizator dużych imprez sportowych na otwartym stadionie. Przypomnę, że w tym roku na obiekcie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka w czerwcu gościć będziemy młodzieżowe reprezentacje piłkarskie, walczące o puchar mistrzostw Europy U21, a w lipcu – najlepszych młodych lekkoatletów startujących w młodzieżowych mistrzostwach Europy U23 – zaznacza Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

W drużynowych mistrzostwa Europy startują najlepsi zawodnicy z 12 czołowych europejskich reprezentacji. Każda uczestnicząca drużyna wystawia w jednej konkurencji jednego zawodnika lub – w biegach rozstawnych – po jednym zespole. Oznacza to, że nad Brdę przyjadą medaliści mistrzostw Europy i świata oraz igrzysk olimpijskich z takich lekkoatletycznych potęg jak Wielka Brytania czy Francja. Nie zabraknie także największych polskich gwiazd – w 2019 roku drużynowe mistrzostwa Europy będą etapem przygotowań do mistrzostw świata w Dausze.

- Powierzenie Polsce organizacji tej prestiżowej imprezy to kolejny dowód na zaufanie, jakim jesteśmy darzeni przez europejską federację i potwierdzenie, że umiemy organizować znakomite imprezy lekkoatletyczne – podkreśla obecny w Paryżu Piotr Długosielski, dyrektor ds. międzynarodowych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Źródło: www.bydgoszcz.pl