Bydgoszcz szykuje się na Dzień Ziemi

2022-04-19 7:07
Sprzątanie zieleni
Autor: fot. utroja0/Pixabay

Z tej okazji przygotowała sporo atrakcji na piątek (22.04). To w ramach kolejnej ekologicznej akcji. Mieszkańcy wybrali jej realizacje w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Akcję organizuje miasto wspólnie ze stowarzyszeniem Czysta Puszcza Bydgoska. W najbliższy piątek (22.04) w ramach Dnia Ziemi mieszkańcy będą mogli wziąć udział we wspólnym sprzątaniu cennych przyrodniczo terenów w Bydgoszczy. Akcja będzie w trzech miejscach: Puszczy Bydgoskiej przy ulicy Dąbrowa 62, Parku Centralnym na parkingu przy hali Immobile Łuczniczka oraz w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek - przy Centrum Edukacji Ekologicznej.

Worki i rękawice dla uczestników oraz wywóz śmieci zostaną sfinansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą też ekogadżety dla uczniów biorących udział w akcji i ekonagrody dla szkół, których uczniowie najliczniej wezmą udział w wydarzeniu. Głównymi uczestnikami tego wydarzenia będą: szkoły i przedszkola, przyjaciele i znajomi Czystej Puszczy Bydgoskiej i nasi grupa uchodźców z Ukrainy, która chce pomóc i wziąć udział w sprzątaniu miasta. Do akcji dołączą też Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy oraz mieszkańcy miasta.