Bydgoszczanie coraz chętniej korzystają z komunikacji publicznej

2022-05-19 6:48
ZDMiKP
Autor: brak danych

Wracają do autobusów i tramwajów po okresie pandemii. Rosną: liczba pasażerów i sprzedaż biletów. Dane opublikowało miasto

Liczba sprzedanych biletów na miejską komunikację wraca do stanu sprzed epidemii - przekonuje bydgoski ratusz. W pierwszym okresie obostrzeń liczba pasażerów a co z tym związane, poziom sprzedaży biletów spadł do około 20% w porównaniu do wartości bazowe występującej w warunkach normalnych w roku 2019. Obecny poziom sprzedaży biletów i tym samy liczba pasażerów znacznie wzrosły, w stosunku do okresu największych obostrzeń. Bydgoszczanie każdego miesiąca kupują ponad 5 milionów biletów.

Urząd Miasta dodaje, że teraz z zakończeniem kilku dużych inwestycji transport publiczny w Bydgoszczy stał się bardziej konkurencyjny w stosunku do własnego samochodu. Jak mówi wicedyrektor do spraw transportu w ZDMiKP w Bydgoszczy - Rafał Grzegorzewski: "Obecnie trudno jednoznacznie przewidzieć jakie zmiany nastąpią w jeszcze w tym i przyszłym roku oraz jakie ostatecznie skutki pozostawił po sobie czas pandemii. W porównaniu z 2021 r. widać już jednak odbudowywanie się ruchu pasażerskiego w komunikacji miejskiej, co nas bardzo cieszy".