Bydgoszczanie zgłosili miejską iluminację do konkursu

2021-12-21 6:55
Świąteczne światełka
Autor: Aatlantios/Pixabay

Miasto bierze więc udział w zmaganiach "Świeć się z Energą". Można tam zagłosować na Bydgoszcz. W zamian potrzebujący dostaną pomoc.

Na razie głosować można do 11 stycznia. Jest podzielony na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski. Wyniki całego plebiscytu poznamy pod koniec stycznia. Jest to już dwunasta edycja ogólnopolskiej akcji. Operator sieci energetycznych nagradza w niej najpiękniejsze świąteczne iluminacje polskich miast. Zwycięskie miasto otrzymuje tytuł Świetlnej stolicy Polski.

Najważniejszy jest jednak cel akcji. Nagrodami dla 16 najpiękniej rozświetlonych miast w całym kraju będzie wsparcie charytatywne. To energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tysięcy złotych, który trafi do najbardziej potrzebujących osób lub instytucji pomocowych, wskazanych przez miasta. Nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 tysięcy złotych instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez spółkę Energa Obrót dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.