Drogowcy otworzą wiadukt WOŚP

2022-06-07 7:51
Asfalt
Autor: fot. Ulrike Leone/Pixabay

To już dziś (7.06). To możliwe, bo główne prace nad przeprawą dobiegły już końca. Teraz będą prowadzone tylko prace wykończeniowe.

Pozwala to wprowadzić ruch samochodów. Wybudowany od podstaw wiadukt północny jest konstrukcją, która uwzględnia potrzeby wszystkich użytkowników. Na pomoście ułożono nowe nawierzchnie jezdni. Obiekt wyposażono w nowe odwodnienie, montowane jest nowoczesne oświetlenie. Wybrano też technologię obniżającą hałas. Z myślą o pieszych i rowerzystach powstał szeroki ciąg pieszo-rowerowy, przy którym trwają ostatnie prace. Połączy on wybudowane wcześniej drogi rowerowe na Wyżynach i Wzgórzu Wolności. Zastosowano przy jego budowie specjalną mieszankę betonu, bardziej odporną na powstawanie uszkodzeń.

Trasa główna w ciągu ulicy Wojska Polskiego, zostanie udostępniona dla aut po porannym szczycie. Zlikwidowane zostaną też dotychczasowe przejazdy przez torowisko i pas zieleni. Pieszym i rowerzystom nowy obiekt drogowcy udostępnią nieco później – po dokończeniu prac przy nawierzchni z żywic. Nadal więc funkcjonować będzie tymczasowe przejście przez ulicę Wojska Polskiego. Wykonawca będzie też kontynuował umocnienie skarp i budowę schodów pod obiektem. Zaplanowano też rekultywację zieleni i nasadzenia. Prace, które zakończą się w wakacje, pochłoną ponad 22 miliony złotych.