Duże zmiany w Pałacu Młodzieży

2017-06-05 8:17
pałac
Autor: brak danych

Ogłoszony został przetarg na termomodernizację Pałacu Młodzieży. Budynek nie tylko zostanie kompleksowo ocieplony, ale zyska też nową estetyczną elewację. Zakończenie prac planowane jest jesienią przyszłego roku.

W zakres zamówienia wchodzą między innymi: wymiana wentylacji, klimatyzacji, technologii uzdatniania wody basenowej oraz szereg prac związanych z termomodernizacją całego budynku. Wykonana zostanie też instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy blisko 18 kW. Będzie ona zamontowana na głównym dachu i pozwoli pozyskiwać energię do wykorzystania na potrzeby własne obiektu. W ramach inwestycji budynek zyska też estetyczną elewację w odcieniach szarości i bieli. Wymieniona zostanie też część stolarki okiennej. Zadanie zostanie sfinansowane w głównej mierze ze środków miasta, planowane jest również pozyskanie funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Wstępnie zakłada się zakończenie inwestycji jesienią przyszłego roku. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować mają cena oraz długość gwarancji.

Pałac Młodzieży to samorządowa placówka oświatowo-wychowawcza, powstała w 1974 roku. Od ponad 40 lat pełni rolę centrum kulturalnego dzieci i młodzieży, na stałe wpisując się w mapę kulturalną Bydgoszczy, regionu kujawsko-pomorskiego oraz kraju. Budynek liczy 3 kondygnacje i składa się z 3 prostokątnych brył. Ze szczegółową ofertą zajęć oraz wydarzeń organizowanych w placówce można zapoznać się na stronie www.palac.bydgoszcz.pl/ Źródło: www.bydgoszcz.pl