Dwóch członków gangu w rękach bydgoskich policjantów

2022-01-20 8:50
policja
Autor: brak danych

Mężczyźni zajmowali się kradzieżą samochodów. To mieszkańcy województwa pomorskiego. Grupa kradła auta głównie w Niemczech.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wpadli na ślad zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów na terenie Niemiec. Jak wynika z ustaleń policjantów auta trafiały do Polski i tu były rozbierane na części. W sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy. W ramach toczącego się postępowania - zatrzymano dwóch mężczyzn: 39-letniego mieszkańca Kwidzyna oraz 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego.

Mundurowi czekali na nich w okolicach miejsca zamieszkania. Obaj zostali zatrzymani, a następnie dowiezieni do Bydgoszczy. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej . Z materiału zebranego przez śledczych wynika, że w czerwcu 2019 roku ukradli przynajmniej cztery samochody: audi Q7 o wartości 30 tysięcy euro, volkswagena o wartości 60 tysięcy euro zaparkowanych na ulicach miasta Redha-Wiedenbruk , a także z salonu samochodowego w miejscowości Leer - volkswagena T6 California o wartości 54 tysięcy euro oraz volkswagena T6 multivan o wartości 50 tysięcy euro.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli "zagłuszarki" sygnału GPS, urządzenia służące do kodowania kluczyków, poszukiwane niemieckie tablice rejestracyjne, kluczyki od różnych pojazdów oraz pieniądze mogące pochodzić z przestępstwa. 39-latek krótko przed zatrzymaniem prowadził samochód mając 0,4 promila alkoholu i wbrew wcześniej orzeczonemu zakazowi sądowemu.Sąd zdecydował, że przez najbliższe trzy miesiące obaj mężczyźni pozostaną w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.