Dzień pisania projektów już dziś

2022-06-28 7:30
Bydgoski Budżet Obywatelski 2023
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

To w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy pomogą mieszkańcom ubrać pomysły we wnioski. To okazja dla każdego, kto chce zmienić swoje otoczenie.

W Młynach Rothera dziś (28.06) będą czekali na mieszkańców pracownicy bydgoskiego ratusza. Odpowiedzą na nurtujące pytania dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą też na miejscu pomagać w wypełnianiu wniosków do BBO23. Wytłumaczą obowiązujące zasady, pomogą określić, czy zaproponowany projekt jest osiedlowy czy ponadosiedlowy, a także przygotować budżet niezbędny do zgłoszenia wniosku.

Zaplanowano też warsztaty kreatywne, na których będą tworzone projekty. Każdy mieszkaniec Bydgoszczy może zgłosić 3 projekty osiedlowe, 3 projekty ponadosiedlowe, 3 projekty społeczne oraz 3 miniprojekty osiedlowe. O tym, które projekty zwyciężą, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, które będzie od 15 listopada do 15 grudnia.Do realizacji trafią pomysły, które uzyskają największą liczbę głosów.

Wydarzenie w Młynach Rothera będzie miało dwie tury – poranną (10:00-14:00) i popołudniową (16:00-19:00). Przez cały dzień będzie dostępna przestrzeń dla dzieci, w której na najmłodszych czekać będzie animatorka.