Festiwal Prapremier – ruszyła sprzedaż biletów

2017-09-25 9:26
Fot. Wesele, reż. Jan Klata, fot. M. Hueckel (materiały promocyjne TPB)
Autor: brak danych

1 najlepszych spektakli z całego kraju, w tym przedstawienia dla dzieci, teatr tańca i spektakl przygotowany przez Instytut Grotowskiego - 13 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpoczyna się Festiwal Prapremier. Ruszyła już sprzedaż biletów.

Festiwal rozpocznie się w piątek 13 października spektaklem Herosi transformacji. Nacjopolis przygotowany wspólnie przez warszawskie Teatr Syrena i grupę Pożar w Burdelu.

Na deskach bydgoskiego teatru widzowie zobaczą także m. in. Kopciuszka w reżyserii Anny Smolar z Narodowego Starego Teatru w Krakowie,, Wściekłość Elfride Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Powszechny z Warszawie), a także Wesele w reżyserii Jana Klaty (Narodowy Teatr Stary w Krakowie). Na Bydgoskie Prapremiery zaproszono także Teatr Tańca Caro ze spektaklem Archipelag czy artystów z kieleckiego teatru ze spektaklem Harper.

Nie zabraknie też spektaklu dla najmłodszych widzów – Nowy teatr z Warszawy zaprezentuje Elementarz na podstawie kultowego wydania autorstwa Mariana Falskiego w reżyserii jednego z najlepszych i najciekawszych reżyserów polskich – Michała Zadary. W tym roku Teatr Polski nie prowadzi sprzedaży karnetów na całość imprezy, oferowane są następujące zniżki: 10 % rabatu przy zakupie biletów na minimum 5 spektakli i 25 % rabatu przy zakupie biletów na 10 wydarzeń.

Bilet ulgowy przysługuje (na podstawie ważnej legitymacji): emerytom i rencistom, studentom, uczniom.

Bilety można kupić w kasie Teatru Polskiego (czynna od poniedziałku do piątku 14.00-19.00 oraz w weekendy trzy godziny przed spektaklem), a także przez Internet. Źródło: www.bydgoszcz.pl