Bydgoszcz. Groził posłom i dziennikarzom - usłyszał zarzuty

2022-02-03 6:47
Kajdanki
Autor: fot. Jenny W./Freeimages.com

Mowa o Wojciechu O. Mężczyzna podczas zgromadzenia antyszczepionkowców mówił o zabijaniu decydentów i przedstawicieli mediów. Ma trafić do aresztu.

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe zarzuciła Wojciechowi O. stosowanie gróźb w celu wywarcia wpływu na czynności urzędowe organu państwowego - Sejmu, publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa oraz kierowania gróźb wobec posłanki i znieważenia jej. Decyzją sądy podejrzany został aresztowany na dwa miesiące. Wojciech O. miał dopuścić się tych czynów w sobotę podczas Bydgoskiego Protestu Stop Dyskryminacji Sanitarnej.

Mężczyzna przemawiał w czasie sobotniego zgromadzenia na Starym Rynku wymachując długim kijem. Groził, że w przypadku uchwalenia ustawy o obowiązkowym testowaniu , to skażą się na śmierć. Powiedział, że chce ich zabić. Zachęcał zebranych wzięcia udziału w wyborach i przejęcia władzy, a dla siebie przewidział rolę kata. Wojciech O. kierował wulgarne groźby między innymi pod adresem jednej z posłanek, która jest za obowiązkowymi szczepieniami, a także wobec dziennikarzy.

Posłanka wymieniana w wystąpieniu złożyła na policji zawiadomienie o popełnieniu wobec niej przestępstw - gróźb karalnych i znieważenia. Wojciech O. w poniedziałek zatrzymany przez policjantów komend wojewódzkiej i miejskiej w Bydgoszczy.