Inowrocław szykuje się do obchodów Święta Niepodległości

2021-11-04 8:38
Flaga Polski
Autor: mat. prasowe

W tym roku obchodzimy bowiem 103. rocznicę odzyskania suwerenności. W całym mieście będą patriotyczne wydarzenia. Sprawdziliśmy, co będzie się działo.

Przede wszystkim - 11 listopada o godzinie 10:30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. To w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Z kolei Pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich ustawione zostaną flagi i znicze. W obchody włączy się Garnizon Inowrocław, który od 11:00-13:00 wystawi posterunek honorowy. Wszyscy inowrocławianie będą mogli złożyć kwiaty i oddać hołd bohaterom.

Na głównych ulicach miasta wywieszone zostaną flagi miejskie i państwowe. Żaczki, pomnik Królowej Jadwigi i Generała Sikorskiego, tradycyjnie przyozdobione będą biało-czerwonymi szarfami. Tymi barwami od 10 do 14 listopada barwami rozbłyśnie również tężnia solankowa.

Będzie też Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia. To 11 listopada o godzinie 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej oraz V Bieg Niepodległości, który rozpocznie się o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim.