Inowrocławski ratusz przedstawił koncepcję budowy Centrum Wodnej Rozrywki

2022-05-24 8:41
Wizualizacja koncepcji Centrum Wodnej Rozrywki w Inowrocławiu
Autor: Urząd Miasta w Inowrocławiu

Miasto stara się o dofinansowanie do inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To już jego druga edycja. Co powstanie, jesli pieniądze zostaną przyznane?

Już kilka lat temu powstał program funkcjonalno-użytkowy kompleksu basenowego. To w odpowiedzi na oczekiwania inowrocławian. ,W skład obiektu miałaby wejść wypłycona niecka obecnego basenu z częścią do pływania oraz część ze zjeżdżalniami dla dzieci i młodzieży. W planie jest też zagospodarowanie otoczenia kompleksu: alejki wraz z całą infrastrukturą, wodny plac zabaw, miejsce do plażowania oraz punkt gastronomiczny. Koszt tego zadania to kwota około 25 milionów złotych.

Miasto już w 2020 roku złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rząd jednak odrzucił ten wniosek bez żadnego uzasadnienia. W tym roku wniosek został złożony ponownie, w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, ale nie został on jeszcze rozstrzygnięty. Decyzje mają zostać podjęte na przełomie maja i czerwca.

Oprócz tej inwestycji, zgodnie z rządowymi kryteriami ratusz złożył również wniosek o 65 milionów złotych na budowę i remonty dróg osiedlowych oraz dodatkowe 2 miliony złotych na ulice Jana Brzechwy, Stefana Knasta oraz Ewy Szelburg Zarembiny.