Inowrocławskie Lato Muzyczne rusza lada dzień

2022-06-22 8:57
Inowrocławskie Lato Muzyczne 2022
Autor: Urząd Miasta w Inowrocławiu

W jego ramach będzie można posłuchać znanych artystów. Koncerty będą przez całe lato. Jak wygląda program?

Koncerty w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego będą w każdą niedzielę. Artyści będą reprezentowali różnorodne klimaty. Cykl organizuje miasto wspólnie z Kujawskim Centrum Kultury. Przez całe wakacje będzie aż 13 koncertów. Inowrocławskie Lato Muzycznie rozpocznie 3 lipca o godzinie 16:00 koncert zespołu Czarno-Czarni. Kolejna niedziela (10.07) to spotkanie z melodyjnym rockiem z elementami elektroniki w wykonaniu zespołu Kajoa.

17 lipca w Inowrocławiu wystąpi zaś Andrea Lattari z zespołem Ciao Amore. Będzie to podróż po największych włoskich przebojach lat 80-tych. Na 24 lipca organizatorzy zaprosili do Inowrocławia zespół Winyl Band, który w koncercie "Był taki ktoś" przypomni niezapomnianych artystów polskiej sceny muzycznej. Ostatnia niedziela lipca (31.07) to zaś gratka dla miłośników połączenia stylu bluesa, rocka i folkloru. Zespół Country Zenit zaprezentuje najpopularniejsze standardy muzyki country. Z kolei tydzień później (7.08) w inowrocławskich Solankach zagości Trzech Tenorów w repertuarze muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Organizatorzy Inowrocławskiego Lata Muzycznego nie zapomnieli także o najważniejszych świętach. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i z tej okazji na scenie muszli koncertowej wystąpi zespół wokalno-aktorski Sonanto który wykona popularne pieśni legionowe i ułańskie w koncercie "Póki Polska żyje w nas". 21 sierpnia zaprezentuje się folkowo-rockowy zespół Mitra. W ostatnią niedzielę sierpnia (28.08) wystąpi aktorka i piosenkarka Joanna Dark. W projekcie "Osiecka/Przybora Ale Jazz" zaprezentuje trzynaście piosenek

Inowrocławskie Lato Muzyczne zakończą dwa wrześniowe koncerty. 4 września na scenie muszli koncertowej wystąpią Magdalena Lechowska i zespół Poema Flamenco w piosenkach Marka Grechuty i Tuwima w klimacie flamenco. 11 września zaś zaplanowano koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni. Wszystkie niedzielne koncerty realizowane w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego będą o godzinie 16:00 w muszli koncertowej w Solankach. Wstęp na wszystkie będzie bezpłatny.