Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie znieważenia policjantów

2022-06-30 6:58
Policja
Autor: brak danych

Złożyła je kujawsko-pomorska policja. Chodzi o wydarzenia z Inowrocławia. Do starcia słownego demonstrantów z mundurowymi doszło podczas spotkania Jarosława Kaczyńskiego z sympatykami partii rządzącej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę (26.06) w Inowrocławiu z sympatykami swojej partii. Po zakończeniu spotkania zabezpieczająca wydarzenie policja użyła gazu pieprzowego wobec protestujących przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. To między innymi zdaniem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka było nadużyciem władzy. Zdaniem jej wiceprezesa doktora Piotra Kładocznego - użycie gazu wobec protestujących, którzy rzucali wulgaryzmami w kierunku policjantów nie powinno mieć miejsca. Jak dodaje - policja dysponuje innymi środkami.

Z kolei Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy twierdzi, że użycie gazu było uzasadnione. Bada jednak wszystkie okoliczności niedzielnych (26.06) wydarzeń. Złożyła już także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, które miało polegać na znieważeniu policjantów. Złożyła także wniosek, aby to postępowanie objąć ściganiem sprawcy z urzędu.