Ludzie, Wojny i Zwierzęta. Wybrane historie

2022-04-26 8:10
Ludzie, wojny i zwierzęta
Autor: Urząd Miasta w Inowrocławiu

To tytuł wystawy w inowrocławskiej Galerii Miejskiej. Zobaczymy na niej prace ukraińskiego artysty - Serhiya Savchenko. Przedstawia wojnę w Ukrainie widzianą z perspektywy własnej i ludzi poranionych i okaleczonych tą wojną.

Autor przygotował obrazy i grafiki. Serhiy Savchenko to wieloletni kolega inowrocławskiego artysty Leonarda Franciszka Berendta. Postanowił więc zorganizować wystawę jego prac. Do obejrzenia będą od jutra (27.04) w w Galerii Miejskiej w Inowrocławiu. Bodźcem do organizacji wystawy jest wspólna manifestacja przeciwko wydarzeniom w Ukrainie

Tematem wystawy jest właśnie wojna w Ukrainie, którą Savchenko przedstawił, jak sam mówi, na kanwie trzech podstawowych perspektyw: wojna, zwierzęta i ludzie. Sam Serhiy Savchenko to artysta pochodzący z Ukrainy, który w Gdańsku otworzył własną galerię Savchenko Gallery. Wystawy jego prac malarskich i grafik były prezentowane na całym świecie, między innymi w Kanadzie, Francji, w Polsce i w Rosji. Za swoje prace i twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród. Organizatorami wystawy są Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław przy współpracy z Klubem Rotary.