Miasto zleca pierwsze prace w nowego zieleńca na Wyżynach

2022-07-14 8:28
Drzewa
Autor: fot. David Mark/Pixabay

Pomiędzy nowymi blokami przy ulicy Glinki, basenem i domami jednorodzinnymi urządzony zostanie skwer. Pojawią się tam nowe drzewa i ścieżki. Docelowo cały teren zamieni się w rozległy park.

Inwestycja została wybrana w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim nazwana została przez autora pomysłu Skwerem „Małej Łąki”. Miejsce na nową zieleń znajduje się pomiędzy ulicami Bohaterów Kragujewca, Białostocką i Glinki. Dla wielu mieszkańców już teraz teren stanowi miejsce spacerów. W ubiegłym roku opracowany został projekt. Teraz ruszają prace w terenie.

W tym roku wykonane zostaną prace przy części edukacyjnej ze skwerem małej łąki. Dominować mają na nim rośliny iglaste, które sprzyjają oczyszczaniu powietrza ze smogu. Ta część projektu uwzględnia także oświetlenie ścieżek i ustawienie dekoracyjnych głazów. Poza tym powstaną mineralne ścieżki oraz chodnik łączący zagospodarowany skwer z dojściem do bloków od strony zachodniej. Poza tym zbudowane zostanie oświetlenie. Po podpisaniu umowy prace budowlane przy tym etapie zajmą około 3 miesięcy.