Można już zgłaszać się do Festiwalu Pieśni Maryjnych w Inowrocławiu

2022-04-25 8:57
Festiwal Pieśni Maryjnych
Autor: Urząd Miasta w Inowrocławiu

Festiwal powołano po wydaniu przez inowrocławskich muzyków płyty "Z miłości do M...". Jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych podczas konkursu wokalnego. Pomysł zainicjowały: Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu oraz grupa pod nazwą Rogóż&Afanasjew.

Festiwal będzie 28 maja o godzinie 10:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu. Organizatorzy mają też nadzieję, że projekt pomoże w głębszym przeżywaniu nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownej Ikony Jasnogórskiej na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Festiwal będzie miał charakter konkursu wokalnego, w którym bezpłatnie mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie tylko z terenu Inowrocławia, w dwóch grupach wiekowych tj. 7-10 lat i 11-14 lat.

Zgłoszenia do udziału w Festiwalu ruszyły. Zadaniem uczestników jest przygotowanie dwóch pieśni Maryjnych, w tym obowiązkowo jednej odgórnie narzuconej: „Po górach, dolinach”. Zmaganiom młodych talentów muzycznych będzie przyglądać się jury, które na podstawie wykonań na żywo podczas Festiwalu wyłoni zwycięzców I, II i III miejsca oraz Grand Prix. Nagrodą główną w konkursie jest nagranie w profesjonalnym studiu oraz nagrody rzeczowe w przypadku miejsc na podium.

Karta zgłoszeniowa, regulamin oraz materiały muzyczne do pobrania dostępne są na stronie Instytutu Prymasa Józefa Glempa oraz na stronie Kujawskiego Centrum Kultury. Organizatorami Festiwalu są: Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu, zespół Rogóż&Afanasjew, Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski.