Można otrzymać dotację na edukację kulturową

2022-05-16 8:07
Kooperacje - Fordon 2022
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

To w ramach konkursu Kooperacje - Fordon 2022. To już druga edycja Programu Edukacji Kulturowej. Do zdobycia jest wsparcie w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych.

Program organizuje Terenowy Dom Kultury działający przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. O dotacje mogą ubiegać się reprezentanci sektora kultury, oświaty czy pomocy społecznej, a także organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i osoby fizyczne. Trzeba mieć pomysł na ciekawe przedsięwzięcie z zakresu edukacji czy animacji kulturowej. Istotne jest nawiązanie współpracy z partnerem, reprezentującym inną sferę działalności niż wnioskodawca, na przykład: instytucja kultury z placówką oświatową, biblioteka ze szkołą.

Chodzi przede wszystkim o działania związane z szeroko pojętą edukacją kulturową - przygotowujące dzieci i młodzież do aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze. To między innymi: warsztaty, inscenizacje, plenery malarskie, koncerty, wystawy, taniec, muzyka, literatura, dziedzictwo kulturowe, teatr, cyrk, film, moda, ekologia, spotkania obywatelskie czy street art. Przedsięwzięcia będą realizowane między 27 czerwca a 18 listopada 2022. Nabór wniosków trwa do 10 czerwca (do godz. 14:00). Wniosek należy złożyć w wersji elektronicznej - w formacie PDF wysyłamy na adres kooperacjefordon@gmail.com.