Na Bartodziejach prace są prawie na finiszu

2022-05-25 7:42
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Chodzi o budowę dwóch nowych bloków Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstaje tam 90 mieszkań. Klucze do lokali zostaną wręczone jesienią.

Przy ulicach: Swarzewskiej i Sobieszewskiej budowane są dwa budynki mieszkalne. Mają po pięć kondygnacji, po jednej klatce schodowej i płaskie dachy. W sumie będzie w nich 90 mieszkań. Ich rozkład zaplanowano tak, aby pokoje dzienne w większości mieszkań znajdowały się od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Zastosowano przesuwny układ okien, który tworzy dynamiczny charakter budynku. Budynek wyróżniają przestronne balkony z przeszklonymi balustradami.

Na najniższej kondygnacji powstały dwa oddzielne garaże podziemne - łącznie na 60 samochodów. Na terenie pomiędzy ulicami - powstanie dodatkowych 16 miejsc postojowych. Projekt uwzględnia też nową aranżację terenów zielonych, budowę wiat na pojemniki oraz niezbędne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami. Budynki połączy wspólne podwórko. Obecnie na obu budynkach prowadzone są prace elewacyjne. W budynku przy ulicy Swarzewskiej trwają też prace wykończeniowe. W budynku przy ulicy Sobieszewskiej zakończono wylewanie posadzek i rozpoczęto układanie płytek w kuchniach. Jednocześnie prowadzone są prace przy instalacjach zewnętrznych. Inwestycja jest finansowana w oparciu o środki miejskiej spółki oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Pochłonie ponad 22 miliony złotych.