Oszust trafił do aresztu

2022-02-01 6:54
Policja
Autor: fot. Fleimax/Pixabay

Działał metodą "na prokuratora". Sprawca okazał 23-latek z Wrocławia. Mężczyzna oszukał seniorkę ze Żnina.

Do przestępstwa doszło pod koniec listopada 2021 roku. Na telefon stacjonarny 89-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Nakłonił kobietę do wypłacenia oszczędności z banku, twierdząc, że przestępcy podszyli się pod nią i próbowali wypłacić pieniądze. Seniorka udała się do banku i nie zważając na ostrzeżenia kasjerki wypłaciła 30 tysięcy zdeponowane na lokacie.

Kiedy kobieta wróciła do domu, przyszedł do niej 23-latek. Twierdził, że jest policjantem działającym na zlecenie prokuratora i zabrał pieniądze. Po pewnym czasie 89-latka zorientowała się, że została oszukana i powiadomiła policję. Policjanci z Komendy Powiatowej w Żninie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali podejrzanego we Wrocławiu. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. 23-latek jest podejrzany o popełnienie co najmniej kilku podobnych przestępstw metodą na prokuratora na terenie innych województw. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.