Pierwszy etap modernizacji ścieżki dla pieszych i rowerzystów - zakończony

2022-04-20 6:06
Rower
Autor: fot. Hebi B./Pixabay

To przy Fordońskiej w Bydgoszczy. Chodzi o odcinek od Kaplicznej do Inflanckiej. Miasto przygotowuje się do kolejnych prac.

Ulica Fordońska w Bydgoszczy liczy aż 10 kilometrów. To jedna z najbardziej ruchliwych arterii w mieście. Przebiega tamtędy droga krajowa numer 80 z Bydgoszczy do Torunia. Dlatego budowa ścieżek dla pieszych i rowerzystów oceniana jest pozytywnie. Ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. W ramach pierwszego etapu miasto wykonało gruntowny remont ścieżki od Wiaduktów Warszawskich do ulicy Inflanckiej . Trasa została poszerzona do 3 metrów. Wzmocniona została podbudowa ścieżki, zbudowano krawężniki, a nawierzchnię pokryto asfaltobetonem. Przebudowano również przystanek autobusowy przy Kaplicznej. Wszystko to kosztowało blisko 800 tysięcy złotych.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zlecił już także opracowanie projektu drugiego etapu inwestycji. Obejmie on przebudowę skrzyżowania ulic Fordońskiej i Sochaczewskiej - stanie tam sygnalizacja świetlna. Zostanie też zbudowana kładka pieszo-rowerowa nad torami kolejowej magistrali węglowej. Projektanci opracują też wstępną dokumentację dla odcinka w kierunku Mostu Fordońskiego oraz wzdłuż ulicy Kasztelańskiej. Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie prawie 300 tysięcy złotych.