Piesek sam po sobie nie posprząta

2022-02-15 6:26
Piesek sam po sobie nie posprząta
Autor: Straż Miejska w Inowrocławiu

W kampanii pod takim hasłem przypomina o tym Straż Miejska w Inowrocławiu. Chodzi o to, by właściciele pamiętali o swoich obowiązkach. Za ich niewypełnianie grożą kary.

Funkcjonariusze inowrocławskiej Straży Miejskiej podczas patroli rozdają psie pakiety właścicielom czworonogów.Przypominają też, że pies powinien być wyprowadzany na smyczy, a psy ras agresywnych dodatkowo w kagańcu. Właściciel zwierzaka ma obowiązek również sprzątać psie odchody w miejscach publicznych. Za popełnione wykroczenia można otrzymać mandat w wysokości nawet do 500 złotych.

W ramach akcji Straż Miejska zorganizowała również konkurs skierowany do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych na terenie miasta Inowrocławia. Ich zadaniem będzie przygotowanie pracy plastycznej opatrzonej hasłem zachęcającym mieszkańców miasta do sprzątania po swoich psach. Prace należy składać do 21 lutego. Funkcjonariusze przygotowali także spot, w którym informują i uświadamiają mieszkańcom, jak ważny jest to problem. Wciąż nie wszyscy dbają o czystość i porządek.