Prezydent Inowrocławia apeluje o pomoc dla Ukraińców

2022-02-28 8:37
Dary
Autor: Fot: Caritas

Miasto chce włączyć mieszkańców i przedsiębiorców. Liczy się każda forma pomocy. Sam ratusz tez zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie.

Podjęta została decyzja o poszerzeniu bazy noclegowej dla uchodźców o miejsca w obiektach prywatnych i miejsca doraźne. Prezydent - Ryszard Brejza - zwrócił się z apelem do wszystkich mieszkańców, a szczególnie inowrocławskich przedsiębiorców, którzy zatrudniają obywateli Ukrainy. Chodzi o to, by rozważyli, na uzgodnionych warunkach, zgłoszenie miastu lokali mieszkalnych z węzłami sanitarnymi, ewentualnie innych dużych ogrzewanych pomieszczeń, które będą stanowiły rezerwę na potrzeby uchodźców. Jeżeli ktokolwiek z dysponuje możliwością udostępnienia takich miejsc, to może to zgłosić pod numerem telefonu 52 355 52 83 lub e-mail: imichalak@inowroclaw.pl.

Skierowania do konkretnego miejsca zakwaterowania otrzymają uchodźcy na granicy lub w punkcie recepcyjnym w Bydgoszczy. Samorządom nie wolno jest w tych sprawach podejmować odrębnych decyzji. Inowrocław dąży do tego, aby każdy miał zapewniony dach na głową wraz ze skromnym posiłkiem, choćby w miejscu tymczasowym. Już w tej chwili do prawie 2 tysięcy Ukraińców, którzy pracują w Inowrocławiu, docierają zrozpaczeni członkowie ich rodzin. Dodatkowej opieki w szkołach wymagać będą dzieci.