Przed nami Noc Planszówek

2022-05-19 7:53
gry planszowe
Autor: www.mowimyjak.pl

Będzie to 74. i na dodatek charytatywna edycja imprezy. Muzeum Wodociągów wraca do niej po przerwie spowodowanej pandemią. Wydarzenie już w tę sobotę (21.05).

Noc planszówek ma szczytny cel – budowę sali komputerowej w kenijskiej szkole podstawowej. Centrum Gier Pegaz od wielu lat wspiera działalność lokalnej fundacji mogesieuczyc.pl, która poprzez dostarczanie "wędki" edukacyjnej dzieciom z Kenii dokłada ważną cegiełkę do budowy lepszego dostępu do edukacji. Nocne granie w planszówki po raz kolejny przyczyni się do wsparcia tego właśnie celu. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na budowę i wyposażenie sali komputerowej na trzydzieści stanowisk. Dla większości uczniów będzie to pierwsze spotkanie z komputerem w życiu.

Zaplanowano również turniej grania w karciano-kościaną grę Dice Throne. Podczas wydarzenia będzie okazja wziąć także udział w aukcji charytatywnej gier planszowych, z której środki zostaną przekazane na wsparcie fundacji. Na cel aukcji można też przeznaczyć gry z własnych kolekcji. Wejściówki - cegiełki można kupić na stronie internetowej www.mogesieuczyc.pl/74nocka. Liczba miejsc jest ograniczona. Dzięki uczestnikom poprzedniej Nocy Planszówek, udało się zebrać w sumie 4143,11 zł. Za tę kwotę kupiono 27 szkolnych ławek. Noc Planszówek będzie w sobotę (21.05) od godziny 17:00 w „Pałacyku” na terenie Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy.