Inowrocław. Radni zdecydują jak będzie nazywało się ważne rondo

2022-01-27 7:40
rondo
Autor: Pixabay.com

Chodzi o to u zbiegu ulic Poznańskiej, Stanisława Staszica, Górniczej i Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu. Wojskowi seniorzy złożyli wniosek w tej sprawie. Zaproponowali, by rondo otrzymało nazwę Lotników Inowrocławskich.

Wniosek do prezydenta miasta trafił już pod koniec 2019 roku. Złożył go Prezes Oddziału Kujawskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej. To nawiązanie do tego, że Inowrocław posiada lotnisko cywilne i wojskowe. Aeroklub Kujawski stanowi zaplecze dla jednostki wojskowej. To tam szkolą się młodzi adepci lotnictwa. Od lat w Inowrocławiu stacjonują biorąc udział w misjach wojskowych, lotnicy-mieszkańcy Inowrocławia.

Sprawy własnościowe związane z rondem zostały w końcu uregulowane. Dlatego dopiero teraz prezydent Inowrocławia mógł wystąpić do rady miasta z wnioskiem o nadanie nazwy temu miejscu. Komisja Statutowa i Nazewnictwa Rady Miejskiej Inowrocławia przyjęła jednogłośnie projekt uchwały. Teraz głos należy do radnych. Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji (31.01).