Ruszają zapowiadane ekoinwestycje

2022-02-14 7:53
Wizualizacja elewacji SP 22
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

To w bydgoskim Łęgnowie. Szkoła Podstawowa numer 22 i Przedszkole numer 4 zyskają przede wszystkim nowe elewacje. Sporo zmieni się także wewnątrz placówek.

Inwestycje przygotowano w oparciu o Bydgoski Program Termomodernizacji – Ekoszkoła i ekoprzedszkole. W Szkole Podstawowej nr 22 przy Hutniczej właśnie ruszają prace. 70-letni budynek składa się z trzech segmentów. Inwestycja polegać będzie na gruntownej termomodernizacji oraz przebudowie budynku i infrastruktury zewnętrznej. Zostanie od dostosowany do mniejszego zużycia energii oraz bezpieczeństwa pożarowego. Zaplanowano między innymi ocieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę zawilgoconych tynków, prace przy izolacjach, przebudowę pomieszczeń sanitarnych oraz szatni przy sali gimnastycznej, szpachlowanie i malowanie wszystkich ścian wewnętrznych, modernizację wentylacji. Na dachu montowana będzie instalacja fotowoltaiczna. Na koniec budynek zyska estetyczną elewację.

Ratusz podpisał już także umowę na termomodernizację Przedszkola nr 4 przy Żółwińskiej. W trakcie prac oprócz termomodernizacji realizowany będzie też pakiet prac likwidujący bariery architektoniczne. Zbudowane zostaną: nowy podjazd dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowe chodniki wokół obiektu. Wyremontowana zostanie również część pomieszczeń. Na elewacji pojawi się imitacja deski. Stolarka okienna będzie utrzymana w szarej kolorystyce.