Są nowe miejskie punkty zbiórki darów dla uchodźców

2022-05-16 6:54
Dary
Autor: Fot: Caritas

Finansowe wsparcie na ich prowadzenie dostaną dwie organizacje. To: Stowarzyszenie Dzięki Wam na Okolu i Fundacja Kaktus w Fordonie. Jak działają?

Punkt w siedzibie Stowarzyszenia „Dzięki Wam” przy Grunwaldzkiej 32 odbiera dary i przekazuje je uchodźcom od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -14:00. Potrzebna jest tam pomoc wolontariuszy przy: segregowaniu, otrzymywaniu darów, zapisywaniu wydawanych darów, wydzielaniu żywności i środków chemicznych czy higienicznych, zadbaniu o porządek oraz w kierowaniu ludzi do magazynu.

Drugi punkt prowadzi Fundacja Kaktus przy Kleeberga 3. Odbiór darów od mieszkańców odbywa się na Portierni Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy Kleeberga 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Wydawanie darów rozpocznie się 23 maja przy Kleeberga 3. Będzie w poniedziałki, środy i piątki od 10:00 do 12:00. Wolontariusze potrzebni są do obsługi osób przychodzących po wsparcie, segregowania i przygotowywania darów do wydawania, prowadzenia dokumentacji punktu i wsparcia w promocji zbiórki.