Są wnioski z konsultacji w sprawie nowego torowiska tramwajowego

2021-12-06 8:50
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Chodzi o połączenie między Rycerską a Gdańską. Najwięcej uwag mieszkańcy mieli do rozbudowy skrzyżowania Gdańskiej, Chodkiewicza i Chocimskiej. Wiadomo juz, który wariant trafi do dalszych prac.

Projektanci zajmą się wariantem, który nie wymaga wyburzeń na ulicy Gdańskiej. Dzięki temu z krajobrazu miasta nie znikną kamienice na rogu Gdańskiej i Chodkiewicza. Ich zachowania dotyczyło kilkaset uwag zgłoszonych podczas konsultacji. Najczęściej mieszkańcy proponowali wybór wariantu przez ulicę Chocimską. Wskazywali również często na inne zalety tego rozwiązania związane z poprawą obsługi komunikacyjnej osiedla Bocianowo i skrócenie czasu podróży. I to właśnie ta propozycja wygrała.

Projektanci zajmą się teraz trasą tramwajowa o długości około 900 metrów w ciągu ulicy Chocimskiej. Wybór tego wariantu oznacza konieczność przeniesienia budynku pod adresem Pomorska 88F oraz rozbiórki zabudowań przy Rycerskiej 20. Raport z konsultacji wraz ze wszystkimi zgłoszonymi uwagami znajduje się na stronie Bydgoskich Konsultacji.