Spróbują pobić kolejny rekord

2022-05-23 6:53
Bicie rekordu
Autor: Drums Fusion

Chodzi o rekord Polski w największej liczbie osób grających na instrumentach z recyklingu. To w ramach festiwalu Drums Fusion. Wydarzenie w najbliższą sobotę (28.05).

Bydgoszczanie będą posługiwali się instrumentami z recyklingu, czyli na przykład: tubami z kartonu, wiaderkami plastikowymi, garnkami i pokrywkami, puszkami, drewnianymi łyżkami, a także zalegającym w szafie: ryżem, kaszą i innymi produktami, z których można wykonać instrumenty perkusyjne.Rekord w rytmie miasta

Rytm wybijany będzie do utworu „Na drodze tej” z filmu „Vaiana”. Instrumenty można wykonać samemu lub przyjść na Stary Rynek w sobotę (28.05) o 13:30, gdzie będzie można uzyskać pomoc w budowie instrumentu. Grający będą podzieleni na cztery grupy instrumentalne: dzwonków, surdo, cajonową i chocalho. Udział w imprezie mogą wziąć całe rodziny. Ci, którzy zapiszą się na bicie rekordu wcześniej mają gwarancję otrzymania gadżetu festiwalowego. Zapisy są przyjmowane do 26 maja do godziny 12:00. W mailu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika. Uwaga! osoby do 14. roku życia muszą pozostać podczas trwania imprezy pod opieką dorosłych opiekunów.

Każdy uczestnik przy wejściu na płytę Starego Rynku powinien zgłosić się do punktu rejestracyjnego i odebrać opaskę. Próba rekordu będzie o 16:00. Wydarzenie poprowadzi Teatr Improwizowany wymyWammy. W razie niepogody, bicie rekordu zostanie przeniesione do siedziby Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.