Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował półkolonie

2022-06-24 7:46
Teatr Polski w Bydgoszczy
Autor: Pit1233/Wikipedia

To z myślą o najmłodszych. Mają być miejscem integracji Polaków i Ukraińców. Noszą tytuł "Rozmówki w ruchu/Розмовник на ходу". Projekt jest realizowany w ramach programu "Lato w Teatrze".

Podczas dwóch tygodni spotkań będzie okazja by obcować z różnymi dziedzinami artystycznymi – plastyką, muzyką, tańcem i teatrem. To także wspólne spotkanie dla dzieci ukraińskich i polskich oraz naturalnego zagłębienia się w kulturę, a przede wszystkim w języki obu krajów. Zajęcia mają zachęcić do poznawania języka i kultury przez sztukę. Będą nastawione na wzajemną wymianę umiejętności językowych oraz zawiązywanie relacji. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się komunikacji przez zabawę, tworząc połączenia pomiędzy tym, czego doświadczają, a słowami i wyrażeniami związanymi z doświadczeniami.

Tworzone przez cały okres półkolonii materiały będą zbierane i posłużą do przygotowania tytułowych "Rozmówek w ruchu/Розмовник на ходу", czyli praktycznego słownika skierowanego od dzieci do dzieci. Półkolonie będą w dniach 18-31 lipca. Zajęcia zaplanowano od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:30 – 15:30. Zapisy potrwają do 3 lipca poprzez formularz dostępny na stronie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.