Trwają przygotowania do Jarmarku Świątecznego w Bydgoszczy

2021-11-09 7:40
Jarmark
Autor: zdj. ilustracyjne

Atrakcji i dekoracji zaplanowano sporo. Właśnie zaczyna się ich montaż. Mieszkańcy skorzystają z tego miejsca już od 20 listopada.

Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa od 20 listopada do 22 grudnia. Będzie otwarty codziennie od 12:00 do 21:00. Stragany z rękodziełem, gastronomią i elementy wesołego miasteczka będą rozlokowane na Placu Teatralnym, moście Staromiejskim, ul. Mostowej i Starym Rynku. W sumie będą to 74 punkty ze świątecznymi atrakcjami. Tradycyjnie nie zabraknie pitnej czekolady, grzańców czy świątecznego barszczu. Będzie można także zjeść: pierogi, krokiety oraz gęsinę i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy. Wśród wystawców będą również rękodzielnicy z ozdobami świątecznymi i świątecznymi prezentami. Zaplanowano także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie na ulicy Mostowej i działać będzie popołudniami.

Na razie rozpoczęły się pierwsze prace przy świątecznej iluminacji. Wszystkie ozdoby mają być gotowe na rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. To między innymi świetlne figury, gwiazdy, girlandy, iluminacje budynków, latarni, mostów i drzew oraz – tradycyjnie – kilkumetrowa choinka na Starym Rynku. Pojawią się też nowe elementy, jak świetlna brama z reniferami, unowocześnione prezenty czy oświetlenie Magicznych Schodków, przesmyku Ku Młynom i ulicy Parkowej. W związku z przygotowaniami do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego od wczoraj (8.11) są zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Miasta. Zamknięty został wjazd na plac Teatralny, most Staromiejski oraz część ulicy Grodzkiej.