Utytułowani sportowcy moga otrzymac stypendia

2021-12-16 7:50
sport
Autor: archiwum

Urząd Miasta w Bydgoszczy rozpoczął nabór wniosków na przyszły rok. Warto się pospieszyć, bo termin ich składania mija 10 stycznia. Kto może ubiegać się o takie wsparcie?

Wnioski o stypendia może składać, tak jak dotychczas, klub sportowy, ale też sam zawodnik, rodzic lub opiekun prawny. Stypendia przyznawane są na rok, z wyjątkiem medalistów igrzysk olimpijskich, którym stypendium przysługuje przez 2 lata. W przypadku uzyskania dwóch lub więcej wyników sportowych w roku przed przyznaniem stypendium, zawodnikowi przyznaje się jedno stypendium w kwocie za najwyższe osiągnięcie sportowe. Wypełnione wnioski trzeba składać w sekretariacie Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy przy Grudziądzkiej 9-15osobiście lub drogą pocztową.

W kończącym się już roku stypendyści otrzymywali stypendia z podziałem na dwie grupy: pierwsza to zawodnicy, których zawody odbyły się w 2020 roku i spełnili kryteria uchwały, druga to sportowcy, których wszystkie zawody międzynarodowe rangi igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy zostały odwołane lub przełożone. Wysokość stypendiów obecnie wynosi od 400 do 2 tysięcy złotych.