W Bydgoszczy będą dwie prestiżowe imprezy sportowe

2022-04-27 8:22
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Obie są związane z lekkoatletyką. To 1. Memoriał imienia Wiesława Czapiewskiego. Zaplanowano też czwartą edycję Memoriału Ireny Szewińskiej.

Czołowi wieloboiści świata 14 i 15 maja w Bydgoszczy wystartują w 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy. Wstęp dla kibiców będzie wolny, a organizatorzy szykują dużo atrakcji. Przy stadionie staną food trucki, powstanie miasteczko lekkoatletyczne oraz dmuchańce dla dzieci. Już wiadomo, że w Bydgoszczy pokażą się czołowi polscy wieloboiści, między innymi: halowi mistrzowie Polski z Torunia Adrianna Sułek i Rafał Horbowicz. Będą też: brązowy medalista ubiegłorocznych toruńskich halowych mistrzostw Europy Paweł Wiesiołek, czy czołowa polska siedmioboistka Paulina Ligarska.

Siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem. Natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem. Patron memoriału - Wiesław Czapiewski - był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboista. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził między innymi: Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Po raz czwarty w Bydgoszczy zaplanowano także Memoriał Ireny Szewińskiej. To 3 czerwca na stadionie imienia Zdzisława Krzyszkowiaka. Prace nad organizacją wydarzenia już trwają. Niedługo organizatorzy będą mogli poinformować o gwiazdach, które zaprezentują się kibicom.