W hotelu robotniczym powstają mieszkania

2021-12-08 6:44
Bydgoszcz
Autor: brak danych

To w ramach przebudowy obiektu na Kapuściskach. Inwestycja ma zakończyć się wiosną. W planach jest już także modernizacja kolejnego budynku.

Na razie kompleksowe prace trwają w budynku przy Łukasiewicza 10. Miasto wymienia tam wszystkie instalacje i przebudowuje wewnętrzne ściany. Wkrótce będą tam 43 mieszkania. Część z nich zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jedno z mieszkań na parterze będzie miało podjazd dla wózków. Kolejne dwa będą wyposażone w platformę naścienną. W budynku zlikwidowano część korytarzy, przebudowano schody i wykonano nowe kominy wentylacyjne.

Kiedyś w budynku był hotel robotniczy dla dawnych pracowników zakładów chemicznych. Obiekt powstał w 1952 roku. Koszt przebudowy to prawie 8 milionów złotych. Wykonawca zrealizował już blisko dwie trzecie wszystkich prac. Zakończenie prac planowane jest wiosną. Wcześniej - w 2017 roku - miasto zmodernizowało podobny obiekt przy ulicy Techników 2. W planach są takie prace w obiekcie przy Łukasiewicza 5. Jeśli ratusz uzyska dofinansowanie - modernizacja rozpocznie się jeszcze w przyszłym roku.