W Młynach Rothera powstanie hub kreatywny

2022-04-26 7:45
Młyny Rothera w Bydgoszczy
Autor: fot. Pit1233/Wikipedia

To w Spichrzu Zbożowym. Powstanie tam między innymi miejsce spotkań. Co będzie się tam działo?

Hub kreatywny ma przyciągać ludzi kreatywnych. Będzie: integrował środowisko, wspierał talenty, pośredniczył w kontaktach z instytucjami, ośrodkami badawczymi i biznesem. To przestrzeń łączenia sił i nawiązywania współpracy, czy podnoszenia kompetencji podczas szkoleń czy warsztatów. Hub pomaga też wdrożyć, a następnie wypromować i rozpowszechnić wypracowane rozwiązania.

Miejsce to zacznie funkcjonować od września, wraz z otwarciem Spichrza Zbożowego. Do dyspozycji branży kreatywnej udostępnione zostaną sale przystosowane do organizacji mniejszych i większych spotkań oraz co-working, czyli wspólna, otwarta przestrzeń do pracy. Już teraz jednak Młyny zapraszają zainteresowanych na cykliczne spotkania o dwóch hasłach przewodnich: serce miasta oraz kultura. Zgodnie z ideą hubu – nie w pojedynkę, a we współpracy. Rozmowy o Wyspie Młyńskiej współorganizować będzie Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk, a o kulturze – przedstawiciele Komisji Dialogu Obywatelskiego do spraw Kultury.

Pierwsze spotkanie już jutro (27.04). To dyskusja z ekspertami "Przemiany Wyspy Młyńskiej", która szczególnie zainteresuje pasjonatów i miłośników miasta. W czwartek (28.04) z kolei rozmowa "Ukraińsko-polskie działania kulturalne". Oba spotkania są bezpłatne.