W piątek otwarcie Rynku w Starym Fordonie

2022-05-31 13:09
Otwarcie Rynku w Starym Fordonie
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

Miasto organizuje atrakcje dla mieszkańców. Będą także w sobotę. Zajrzeliśmy do programu wydarzeń.

Początek otwarcia będzie w piątek (3.06) o godzinie 20:00. O 20:30 zaplanowano koncert artystów z grupy Tenor Trio. O godzinie 22:00 rozpocznie się premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny. Budowla o średnicy o średnicy około 22,5 metra jest jedynym obiektem o takiej konstrukcji w Polsce. Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy płaską i burtową. Efekty wodne tworzy 37 dysz dających możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno poziomie jak i w pionie. Dodatkowo ma 74 dysze mgławiące. Położenie fontanny w niewielkim zagłębieniu pozwala też tworzyć lustro wody. Tryskające strumienie wody są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką.

W sobotę (4.06) również będzie moc atrakcji. W godzinach 15:00-18:00 z myślą o najmłodszych przygotowano szereg konkursów, pokazów oraz innych animacji. O godzinie 18:00 ruszy cykl koncertów, a o 22:00 ponownie zapraszamy na pokaz świetlno-muzyczny przy fontannie. Na ulicy Sikorskiego zaparkują foodtrucki z przekąskami i napojami.

W związku z otwarciem będą duże zmiany w organizacji ruchu oraz w komunikacji miejskiej. W piątek w godzinach 19:00-23:00 oraz w sobotę w godzinach od 14:00 do północy zamknięte zostaną między innymiulice Bydgoska (od Filomatów) i Wyzwolenia (do Pielęgniarskiej). Od piątku do północy w sobotę zamknięta będzie też ulica Sikorskiego. Będą też zakazy zatrzymywania się przy Rynku Starego Fordonu. Ze względu na zamknięcie ulic Bydgoskiej i Wyzwolenia linie autobusowe: 65, 81 i 82 pojadą objazdem przez: Ametystową, Kasztelańską i Andersa. Dodatkowo linie nr 81 i 82 wjadą w obu kierunkach ulicą Wyzwolenia do pętli na wysokości ulicy Styki. ZDMiKP wydłuży też godziny kursowania wybranych linii autobusowych i tramwajowych, które ułatwią powrót z imprezy również do centrum Bydgoszczy.