Wiadukty Warszawskie naprawione

2022-08-08 8:21
Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy
Autor: fot. Pit1233/Wikipedia

Zakończyły się prace na ważnej bydgoskiej przeprawie. To pozwoli na funkcjonowanie obiektów jeszcze przez 10 lat. Zniesione zostały ograniczenia prędkości.

Na czas prac kierowcy musieli zwolnić do 30 kilometrów na godzinę, teraz mogą już jechać 50. Zniknęły też rozgraniczenia pasów ruchu barierami. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, pojazdy ciężarowe i autobusy nadal będą poruszać się wyłącznie prawy pasem ruchu. Utrzymano zwężenie lewego pasa do 2,2 metra i możliwość poruszania się nim wyłącznie pojazdów poniżej 3,5 tony.

Wiadukty Warszawskie to dwa obiekty mostowe, które znajdują się w ciągu jednej z najruchliwszych arterii miasta, ulicy Fordońskiej nad linią kolejową Bydgoszcz - Toruń. Na każdym z wiaduktów są dwa pasy jezdni. Podjęcie prac naprawczych wymusił stan techniczny wiaduktów, który zagrażał stabilności konstrukcji, a także bezpieczeństwu pojazdów poruszających po obiekcie i kursujących pod nim pociągów. Roboty prowadzone były pod wiaduktami, których konstrukcja została wzmocniona. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przygotował już wstępny harmonogram dalszych działań w zakresie rozbiórki i budowy nowych wiaduktów. Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 200 milionów złotych.