Wystartowała modernizacja Teatru Polskiego w Bydgoszczy

2022-08-16 7:20
Teatr Polski w Bydgoszczy
Autor: Pit1233/Wikipedia

Rozbudowana zostanie główna bryła budynku i wymieniona zostanie konstrukcja dachu. W czasie prac - aktorzy zagrają w innych miejscach. Ile potrwa inwestycja?

Projekt przewiduje nadbudowę i rozbudowę górnej bryły budynku. Wymienione zostaną też: konstrukcja dachu oraz instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej. Znów działać mają balkony. Poprawić ma się akustyka. Zamontowane zostaną winda i podnośniki, a także mobilne fotele teatralne i odpowiednie urządzenia sanitarne, które służyć mają osobom z niepełnosprawnościami.Wykonawcą modernizacji jest firma KWK Construction, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Wartość inwestycji wyniesie 39,9 miliona złotych z czego 7 mln zł to wsparcie unijne. Całość prac ma zostać zakończona na początku listopada przyszłego roku.

W czasie prac, część spektakli będzie wystawiana na nieobjętej modernizacją małej scenie teatru, ale też w pawilonie w śródmieściu oraz w aulach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i I Liceum Ogólnokształcącego. W nowym sezonie zespół planuje wystawić pięć premier. Pierwsza z nich obędzie się na małej scenie 9 września, kiedy wystawiona zostanie sztuka "Ameryka" w reżyserii Julii Holewińskiej. Jesienią odbędzie się również Festiwal Prapremier i konkurs dramaturgiczny Aurora.